Péče o šperky

Šperky z drahých kovů časem ztratí svůj přirozený lesk, ovšem při správném zacházení a péči zůstávají stále krásné.

Šperky je ideální na noc odkládat, aby se během noci nedeformovaly a uložit je nejlépe do šperkovnice. Neměli bychom na ně ale zapomínat ani během dne a především je chránit před vlhkem a vodou. Extrémně škodlivé je pro šperky zejména působení slané mořské či chlorované vody. Dále je třeba šperky chránit před kontaktem s chemickými přípravky, například při mytí nádobí, vytírání podlahy, lakování vlasů, ale i nanášení parfému. Chemikálie způsobují poškození povrchu drahého kovu a také blednutí kamenů.

Ukládání šperků

Velkou chybou je odkládání šperků na okraj umyvadla nebo skladování šperků pohromadě v jedné krabičce či šuplíku. Často se pak propletou dohromady, odírají se o sebe a tak se mohou poškodit. Stojí proto zvážit výběr kvalitní šperkovnice, jako má třeba ve své nabídce známá německá firma Friedrich Lederwaren, která nabízí širokou škálu krásných šperkovnic a cestovních pouzder, které vaše šperky ochrání i během cest.

Náhrdelníky ukládáme vodorovně, aby se jejich závěsy neprověsily. Řetízky můžeme zavěsit na háčky do postranic a uložit je do kapsiček, aby se otvíráním nepoškodily. Pokud se stane při neopatrné manipulaci, že se na řetízku objeví uzlík, přetřeme jej kapkou oleje – měl by jít daleko lépe rozplést.

Čištění šperků

Při denním nošení bychom šperky měli čistit jednou za měsíc – zbavit je zbytků krémů, make-upu a dalších kosmetických přípravků. Sami doma můžeme bezpečně vyčistit šperky bez kamenů, korálů a perel. Pracujeme se speciální vatou nebo s hadříky, napuštěnými čisticím roztokem. Prodávají se v různých barvách a velikostech a používají se především na leštění.

Šperky se složitým zdobením a kameny je však lepší svěřit odborníkům, kteří jsou vybaveni speciálním čistícím roztokem nebo šperky vyčistí pomocí ultrazvuku. Je to nejšetrnější metoda, při níž se nepoužívá žádná chemie, jen ultrazvukové vlny, které se ve vodě dostanou úplně všude.

Určitě není dobré riskovat poničení šperků z drahých kovů čištěním pomocí zubní pasty, popela nebo roztoku jedlé sody či prášku do pečiva.

Kompletní nabídku šperků Silver Cat
najdete na webu exclusivetime.cz

Česká značka

Tradice od roku 2015

Klientský servis

Kvalita zpracování